مهدی نژاد سال نوی شما مبارک . انشالله که سال خیلی خوبی پیش رو داشته …


 • سلام جناب آقای دکتر مهدی نژاد
  سال نوی شما مبارک . انشالله که سال خیلی خوبی پیش رو داشته باشید.

  جناب دکتر مادربزرگ من ۷۳ سال سن دارند و به دیابت مبتلا هستند که روی کلیه شان هم تاثیراتی گذاشته ولی منجر به نارسایی کلیه نشده و دو رگ قلبشون هم استنت دارد
  ایشون حدود ۲ هفته ی پیش ، ۱۳ اسفند دچار شکستگی مچ پا شدند و ۱۵ اسفند تحت عمل قرار گرفتند که به دلیل مشکلات ایشون این عمل ، عمل سختی بود. منتهی انجام شد.

  کراتینین ایشون همیشه در محدوده ۲٫۳ ال ۲٫۶ بود و تحت کنترل دکتر کلیه بودند ولی بعد از عمل و وقتی ترخیص شدند، کراتینین به ۵ رسید و اوره ی ۲۰۰ داشتند که دوباره بستریشون کردیم و به ICU رفتند و یک بار دیالیز شدند که وضعیتشون خیلی بهتر شد و الان هم قند و کراتینین و اوره خوبی دارند.

  درنهایت ایشون، برای بار دوم ۱ فروردین مرخص شدند.

  منتهی الان بعد از این دو هفته که از عمل می گذرد و هر دو روز یکبار که پانسمان ایشون عوض میشود، وقتی پرستار پانسمان پا رو عوض می کنند، استخوان پا دیده می شود و به همین دلیل پرستار احتمال اینکه پا عفونت کند و منجر به قطع بشود را بالا می دانند.

  در ضمن ایشون سفالکسین ۵۰۰ ، هر ۶ ساعت .. و سیپروفلوکساتین ۵۰۰ هر ۱۲ ساعت را تا حالا مصرف می کردند منتهی بیمارستان گفت که دیگر نیازی نیست اما شک داریم که آیا مصرف بکنند یا خیر و مبادا با قطع آنتی بیوتیک ها دچار عفونت شوند.

  به نظر جنابعالی چه کاری می توانیم برای مادربزرگم انجام بدهیم؟

  با تشکر

  لینک به نظر

  • پاسخ آقای دکتر مهدی نژاد:
   «سلام.به جراح پلاستیک مراجعه کنید.انتی بیوتیک دیگه تاثیر نداره»

   لینک به نظر