دو پای مادر من دارای واریس میباشد ایشان ۵۷ساله ، با وزن ۸۵ و قد ۱۶۰،قرص …


 • با سلام و احترام
  دو پای مادر من دارای واریس میباشد
  ایشان ۵۷ساله ، با وزن ۸۵ و قد ۱۶۰،قرص دیابت و فشار خون مصرف میکنن.البته گاهی پاهای ایشان از قسمت مچ ورم میکند که در موقعه لزوم برای ان هم قرص میخورد، دکتر گفته ورم پا از واریس میباشد، سالها ست ایشان واریس دارند و در این زمینه اقدامی نکردند، البته ایشان درد در قسمت واریس ندارند ، فقط زمانی که راه میروند و می نشیند پاها از مچ ورم میکند ، و با توجه به اینکه آزمایشهای انجام شده ، و آزمایش ها خوب بودند، مثلا خداروشکر کلیه مشکل نداشته یا چیزهای دیگه ،دکترشون گفتند که احتمالا ورم پا از واریس هست
  میخواستم راهنمایی بفرمائید نظر خودتون رو بگید و پیشنهاد درمانی اگر هست؟ اینکه صلاح میدونید کاری با واریس شون نداشته باشند یا اینکه حتما باید درمان بشه؟ بهترین درمان بنظر شما کدوم هست؟
  اینکه آیا صلاح میدونید لیزر یا RF انجام بدند ، آیا اینها در آینده مشکلی ایجاد نمیکنن براشون، یعنی بی خطر و عوارض هستند؟
  با سپاس فراوان

  لینک به نظر

  • سلام. واریس ها در صورتیکه شدید باشند، شانس ایجاد لخته خون در آنها افزایش پیدا میکند.
   در صورتیکه واریس شدید نیست و علامتی هم ایجاد نکرده، خوردن قرص آسپیرین و پوشیدن جوراب واریس کافی است.
   بعلت دیابت و فشار خون و سن ، کم کم عروق شریانی اندامها هم در ایشان دچار مشکلاتی خواهد شد که بهترین راه، کنترل قند و فشار خون، مصرف آسپیرین و قرص چربی و در صورتیکه بتوانند، ورزش منظم و سبک مثل پیاده روی در سطح صاف و یا راه رفتن در آب استخر، برای ایشان بسیار مناسب هست.
   معمولا در این شرایط، توصیه به درمان جراحی و یا لیزر نمیشود، مگر اینکه بیمار در شرایط خاص باشد و یا سیر پیشرفت واریس، زیاد باشد.

   لینک به نظر