نباشید جناب آقای دکتر فاتح عزیز سوالی دارم که امیدوارم مرا راهنمایی بفرمایید. مادرم در سال ۸۵ عمل …


 • با سلام و خسته نباشید
  جناب آقای دکتر فاتح عزیز سوالی دارم که امیدوارم مرا راهنمایی بفرمایید.
  مادرم در سال ۸۵ عمل پلاتین گذاری در ستون فقرات کمر داشته که هم دکتر جراحِ خودش و هم پزشکان متخصص دیگر، بر موفقیت آمیز بودن عمل مادرم تاکید داشته‌اند.
  امّا از دو، سه سال قبل تا حالا مادرم دچار کمر درد شدید و پادرد شدید شده که همان پزشک جراح سال ۸۵ عنوان کرد که هیچ ایراد و عیبی در عمل جراحی کمر مادرم و پلاتین‌ها وجود ندارد.
  پس مراجعه به چند پزشک، یکی از ایشان اخیراً گفته‌اند که ستون فقرات کمر مادرم دچار چسبندگی مهره‌ها شده؛ که البته ما مفهوم آنرا دقیقاً نمی‌دانیم.
  کمر درد مادرم به قدری زیاد و شدید است که نمی‌تواند راست بایستد، راه برود و از پله‌ها بالا برود. حتی در حالت نشسته و درازکش بدون حرکت هم درد دارد. این درد هم مادر عزیزم و هم ما را آزار می‌دهد و ما فرزندانش از مشاهده‌ی درد کشیدن او در رنج و ناراحتی هستیم.
  یکی از پزشکان شهر ما گفته که باید به کمر مادرم فنر بیندازند!! و ما متوجه نمی‌شویم که این چه روشی است.
  می‌خواستم از جنابعالی بپرسم که آیا چنین چیزی وجود دارد؟ و اساساً علاج و درمان کمردرد مادرم چیست؟
  باتشکر فراوان و با آرزوی توفیقات الهی

  لینک به نظر

  • با سلام و عرض پوزش بابت تاخیر

   این میزان درد شدید احتمالا به علت عوارض بعد از عمل است. عمل می تواند کاملا موفقیت آمیز باشد ولی دچار عوارش بشود. به همین علت است که توصیه می شود برای انجام عمل عجله نکنیم و جراحی را آخرین روش درمان درنظر بگیریم.
   حال این مشکل می تواند به علت جابجایی مهره های بالای پلاتین، التهاب، فشار مجدد روی عصب یا چسبندگی های داخل نخاعی باشد و البته مشکلات ساده تر که بعید نیستند.
   دورادور تا این حد می توانم کمک بکنم ولی به اسم فنر در کمر نداریم.

   سلامت و موفق باشید

   لینک به نظر