پدیده طبیعی هست. چنانچه خواب در مرحله عمیق دیده شود، ذهن آن را به یاد نمی …


 • سلام
  من قبلا خیلی وقتا خواب میدیدم. الانم حدود یک ماهه که هروقت میخوابم خواب میبینم؛ حتی اگه چند دقیقه هم بخوابم، خواب میبینم. وقتی هم از خواب میپرم احساس خستگی میکنم و دوباره خوابم میبره و بازم خواب میبینم. هفته ی گذشته هم که کلا خواب بد میدیدم. نظرتون چیه؟ چرا اینجوری شدم؟ باید چیکارکنم؟

  لینک به نظر

  • با سلام،

   خواب دیدن یک پدیده طبیعی هست. چنانچه خواب در مرحله عمیق دیده شود، ذهن آن را به یاد نمی آورد ولی اگر در مرحله ای که به آن REM گفته می شود دیده شود، معمولا بعد از بیداری بلا فاصله در خاطر فرد خواهد آمد.
   اگر کابوس تکرار شونده می بینید لازم است روان درمانی شروع کنید تا علت آن را دریابید.

   با سپاس

   لینک به نظر

   • من بیست سالمه. ممکن هست زمان زیادی رو در مرحله rem باشم؟ توی این مرحله، بدنم نمیتونه استراحت کنه و به این دلیل احساس خستگی میکنم؟

    لینک به نظر

    • صرف دانستن و یا ربط دادن آنچه در واقعیت رخ داده به تظاهرش در خواب شما مد نظر روانکاوی نیست. برای آشنا شدن با مقوله روانکاوی مقالات منتشر شده در این سایت را مطالعه کنید. ضمنا لازم است همانطور که گفتم حضوری برای یافتن پاسختان مراجعه کنید.

     لینک به نظر

   • سلام، ممنون از جوابتون.
    درسته که خواب دیدن یه چیز طبیعیه ولی وقتی زیاد اتفاق بیفته، آزاردهنده میشه. من واقعا تمام زمانی که خوابیدم رو دارم خواب میبینم. خوابای طولانی میبینم معمولا هم فقط آخرای خوابمو به یاد میارم. توی خوابم احساس میکنم که واقعیته و واقعا دارم اون کارا رو انجام میدم، و وقتی بیدار میشم احساس خستگی میکنم. راهی وجود داره که کمتر خواب ببینم؟ درواقع همشون خوابای بد و تیره ای هستن ولی بعضیاشون انقدر وحشتناک هستن که میشه اسمشونو گذاشت کابوس٫ اینکه دقیقا یه کابوس برام تکرار بشه کم پیش میاد، معمولا به این صورت تکرار میشن که محتواشون یکی هست ولی مثلا فضاشون متفاوته. اگه بخوام نظرمو درمورد اتفاق مشترکی که توی کابوسام وجود داره، بگم. میدونم که از کدوم اتفاق بدی که توی زندگیم افتاده سرچشمه میگیرن؛ ولی دونستن این موضوع چه کمکی بهم میکنه؟

    لینک به نظر