برای شما مراجعه به یک روانکاو به طور حضوری است با پرسش این که چرا هدفتان …


 • سلام
  نمیدانم از کجا شروع کنم حتی به دکتر روان پزشک هم مراجعه کرده ام ولی نتیجه ای نگرفته ام جدیدا حس می کنم انگیزه ی کافی ندارم ، هدفی دارم ولی برای رسیدن به آن نمی جنگم !!

  ماجرا از این قرار است که تصمیم گرفته ام دوباره در کنکور شرکت کنم و بیش از یک سال است که مطالعه می کنم ولی می توانم به جرات بگویم شاید ۲۰% مطالب را نخوانده ام . بیشتر دروس رو مطالعه نکرده ام و نمیدانم مشکل از کجاست هدفم را مشخص کرده ام می خواهم دندان پزشکی قبول شوم ولی حس می کنم انگیزه یا هر چیزی که بتوان اسمش را گذاشت را ندارم چون کسی که هدفی دارد مسلما برایش می جنگد ولی من برای هدفم نمی جنگم . در این مدت که شروع به مطالعه کرده ام روزهایم را با کتابهایم سپری میکنم کمتر تفریح می کنم ولی باز می بینم نتیجه ای نمیگیرم !! معلوم هم نیست موقع مطالعه چه کار میکنم !!

  امیدوارم شما کمک و راه حلی برایم داشته باشید . ممنونم از وقتی که برایم صرف می کنید .

  لینک به نظر

  • با سلام،

   راه حل من برای شما مراجعه به یک روانکاو به طور حضوری است با پرسش این که چرا هدفتان همین رشته خاص است. این می تواند شروع مناسبی برای روانکاوی باشد. نیاز به تجویز روانپزشکی نیست. اگر هم به دنبال روشهای تمرکز و روش مطالعه و از این قبیل هستید، باید به مشاور تحصیلی رجوع کنید.

   با تشکر

   لینک به نظر