از تماستون، در مورد شما سایکوز در مواقع پر استرس مثل کنکور و امتحانات نسبتا سرنوشت ساز …


 • با سلام،
  من ۱۸ سال دارم،از بچگی کودک عصبی بودم،گاهی ناراحت و گاهی خوش حال و پر انرژی ام،در سرم صدا هایی میشنوم
  که به من ایراد میگیرند، وقتی بچه بودم ،۷-۸ سالم که بود در سرم می شنیدم
  زنی با صدای بلند فریاد می زد و دعوایم میکند،(مثلا می گوید تقصیر توست که مادر پدرت دعوا میکنند،تقصیر تو است که چنین شد و …){صدا هایی که میشنوم در سرم هست مثل مونولوگ های درونی،یا گاهی آهنگ و… (racing thought s)
   گاهی اوقات احساس میکردم اکر من بمیرم زندگی خانواده ام بهتر میشودو فقط گریه میکردم یا خودم را میزدم(طوری که کسی نفهمد ،میترسیدم ناراحت شوند)
  کمی بعد بهتر شدم و صداهایی که میشنیدم کمتر شد،اما امسال که کنکور دارم و استرس زیادی تحمل میکنم دوباره شروع شده اند و گاهی احساس میکنم که میخواهم خفه شوم یا هیچ کنترلی ندارم،مخصوصاً در تاریکی،
  حتی گاهی احساس میکنم دارم در افکارم غرق میشوم و شک میکنم که من در جهان واقعی هستم یا این ها همه در ذهنم هست.
  و یک اتفاق جالب که برایم افتاده این است که بیشتر روز به زبان. انگلیسی فکرمیکنم یا با خودم حرف میزنم و برنامه ریزی میکنم ، یا حتی خیلی از کلمات فارسی اش یادم نمی اید
  آیا این ها بیماری هست یا چون خیلی استرس دارم این حالت پیش آمده؟من نگرانم، لطفا راهنمایی ام کنید
  (من نمی‌توانم بامادرم. موضوع٫ را در میان بگذارم چون ایشان بیمارند و استرس اصلا برایشان خوب نیست.)

  سوال دیگری هم دارم که اگر امکان دارد بطور خصوصی مطرح کنم، از شما بسیار متشکرم

  لینک به نظر

  • با سلام و تشکر از تماستون،

   در مورد شما سایکوز در مواقع پر استرس مثل کنکور و امتحانات نسبتا سرنوشت ساز علامتدار می شود. اگر می توانید زمان بیشتری مثلا یک سال امتحانات را به تعویق بیاندازید و یا خیلی مسئله بزرگی از آن برای خود درست نکنید، کمی شرایطتان می تواند آرامتر شود. در مورد استفاده از زبان انگلیسی، هیچ ایرادی ندارد و در حقیقت این مورد هم به دلیل بیماریتان اتفاق افتاده است.

   توصیه من به شما شروع روان درمانی برای سایکوز بوده تا با کمک آن بتوانید سیستم کارآمدی در زندگی روزمره دست و پا کنید. لزوما نیازی به دارو درمانی نیست مگر مواقع اضطراری مثل همین مشکل اضطراب فزاینده در موقع کنکور.

   لینک به نظر