از سوالی که مطرح کردید، اسم نشانه بالینی که از آن شکایت می کنید دیسلکسیا Dyslexia بوده …


 • سلام و عرض ادب
  من از دوران تحصیلات ابتدایی بعضی از حروف رو (علی رغم اطلاع کامل از املای کلمه) حین نوشتن اشتباه می نویسم (در نوشتن دست خط) ، یا برخی حروف رو جا می اندازم. تعداد این اشتباه در یک جمله کوتاه شاید به سه عدد برسه.اصلا گاهی اوقاتآنقدر بر می گردم و کلمات رو رفع عیب و روتوش می کنم احساس می کنم که دارم به جای نوشتن دارم نقاشی می کنم. این موضوع واقعا سبب فشار روحی به من بوده و همواره باعث افت تحصیلی و حتی کاریم بوده.
  البته مشکل فراموشی(کم)، اضطراب و کاهش تمرکز رو هم از ابتدا داشتم.اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید.
  الان هم دانشجوی دکتری هستم ولی سخترین کار برام انتقال و نوشتن اطلاعات موجود در مغزم بر روی کاغذه(به دلیل مشکلی که گفتم)!
  از بذل توجه شما سپاسگزارم

  لینک به نظر

  • با سلام و ممنون از سوالی که مطرح کردید،

   اسم نشانه بالینی که از آن شکایت می کنید دیسلکسیا Dyslexia بوده که می بایست در موردش درمان و کمک می گرفتید. در حال حاضر اطلاع ندارم که در ایران موسسه و یا افرادی به صورت تخصصی این سرویس را ارائه می دهند یا خیر ولی می توانید از منابع معتبر اینترنتی برای دانستن بهتر درباره این مشکل استفاده کنید.

   توصیه من به شما به کارگیری ابزار کمکی برای نوشتن مثل کامپیوتر، نرم افزارهای تسهیل کننده نوشتن به لحاظ دیکته ای و یا دستوری است. ضمنا باید این نکته را هم یادآور شوم که حافظه تصویری در افراد با مشکل مشابه شما معمولا قوی بوده و از این مورد می توانید به عنوان نکته کمک کننده در یادگیری و انتقال مطلب استفاده کنید. تکرار مطالب هم می تواند برایتان کارساز شود.

   لینک به نظر