۲۵ سال سن دارم و می تونم بگم تحصیلاتم که لیسانس بود رو با پارتی و …


 • سلام خانم دکتر
  بنده ۲۵ سال سن دارم و می تونم بگم تحصیلاتم که لیسانس بود رو با پارتی و اینجور برنامه ها گرفتم ! در دورانی که مدرسه میرفتم فکر می کنم افسرده بودم درس خوندن برام سخت بود .
  سخت چیزی یاد میگرفتم . مثلآ معلم رو هرکسی از دوران قدیم درس میداد من حواسم جای دیگه بود خلاصه تو بهره حرفای طرفم میرفتم متوجه حرفش نمیشدم تا زمان دانشگاه که دیگه هیچی .! به خاطره همین همیشه نمره هام پایین بود ! خلاصه شیطون بودمو فکر کنم میگن بیش فعال ! تو دوران زندگیم نسبتآ افسرده بودم . همیشه اعتماد به فس خیلی پایین داشتم . ترس از کار کردن دارم و همیشه یه جا نمی تونم باشم ! از این شاخه به اون شاخه زیاد پریدم الان پیش روانپزشک رفتم و داروی سرترالین ۵۰ و ولبان ۷۵ ۱۵۰ برام تجویز کرده که طبق دوز هاش ۲ هفته خوردم ولی احساس غمگینی منو خوب نکرده که هیچی افسرده ترمم کرده ! وقتی میرم کاری انجام بدم نمی دونم چی می خوام یا می خوام چیکار کنم ! از سن ۱۳ سالگی هم خود ارضایی می کردم که الان خود به خود ۶ ماهه قطع شده ! بنده لکنت زبان هم دارم ولی انگار این لکنت سینوسی هست یعنی ۳ ماه خوب و چند ماه بد . همیشه به خاطره لکنتم از دوران کودکی می ترسیدم تو جمع صحبت کنم !!!!! یا از تلفن زدن! احساس پوچی شدید دارم و نمی دونم کی هستم و هویتم اصلآ چی هست .! وسواس فکری در مورد انتخاب دکتر دارم ! همیشه احساس می کنم تو زندگی از خیلیا عقبم ! یه نوع وسواسی پیدا کردم مثلآ جایی می خوام برم میگم برم نرم ؟ اصن رفتم که چی! . اینارم همیشه داشتم تو این چند سال . ترس از آینده . بی حالی . کمبود انرژی. کمبود اعتماد به نفس افکار خود کشی. ممنون میشم کمک کنید

  لینک به نظر

  • با سلام،

   با توجه به توضیحاتی که دادید، مشکل شما صرف افسردگی نیست. اگر نوسان خلق دارید یا بیشتر مواقع خلقتان بالاست، باید داروی تثبیت خلق استفاده کنید. اگر این مورد را ندارید، به لحاظ دارو درمانی باید از داروهای آنتی سایکوتیک استفاده کنید. در این مورد به یک روانپزشک مراجعه نمایید. ضمنا لازم است در کنار دارو درمانی، حتما به کار و یا فعالیتهایی که در آنها تمرکز دارید و یا از توانایی خوبی برخوردارید خود را مشغول کنید.

   لینک به نظر