از راهنماییتون خواهر من یه مشکل بزرگی هم که داره شنوایی هم هشت. یه گوشش نمیشنوه …


 • سلام خانم دکتر خوب هستین. خسته نباشین. من خواهرم مشکل اعصاب و روان حاد دارد .بیماری اگسیزوفرنی حاد. تیک عصبی و شنیدن صداهای مختلف و پرخاش و عصبانیت. بی حوصلگی و خیره شدن به یک نقطه و… کمکون کنید. خودش هم راضی نمیشه بیاد دکتر. میترسیم به زور بیاریمش . راهکاری برای ما بدین خواهشا. با تشکر

  لینک به نظر

  • با سلام و تشکر از تماستون،

   در شرایط خواهر شما، توصیه می کنم توسط فردی که ایشان رابطه نسبتا مثبتی با وی دارند به پزشکی که مورد اعتمادش هست ارجاع داده شود. بیماری خواهر شما مادام العمر بوده و از همین رو می بایست اطرافیان حوصله بیشتری در قبال وی به خرج دهند. ضمنا لازم است در طولانی مدت بتوانند ارتباط سازنده و تاثیر گذاری را با او برقرار کنند. رابطه درمانی مناسب با درمانگر در کارا کردن هر چه بیشتر خواهرتان نقش مهمی خواهد داشت. در کنار دارو درمانی در صورت لزوم، حتما از صحبت درمانی نیز بعد از آماده شدن بیمار می بایست استفاده شود.

   مهمترین توصیه من به اطرافیان بیمار این خواهد بود که مخالف سیستمی که برای ایشان کارایی دارد اقدام نکنند. به این مفهوم که اگر روش رفتار زندگی ایشان با سایرین متفاوت است، لزوما این به مفهوم وخمت حال ایشان نیست. بسیاری از باورهای این دسته بیماران باعث کارامدیشان و ایجاد انگیزه در زندگی روزمره برایشان می شود.

   برای دانستن بیشتر می توانید به مقالاتی که در این وبسایت در مورد نحوه همراهی بیماران روانپریش قبلا منتشر کرده ام مراجعه کنید.

   با سپاس

   لینک به نظر

   • سلام خانم دکتر خسته نباشید ممنون از راهنماییتون یهسوال داشتم شما ایران تشریف نمیارید؟ اگه جواب منفی هستش یه دکتر که خودتون قبولش دارین در ایران لطفا به من معرفی کنید. من وضع مالی خوبی ندارم بتونم خواهرمو به انگلیس بیارم

    لینک به نظر

   • سلام خانم دکتر باتشکر از راهنماییتون خواهر من یه مشکل بزرگی هم که داره شنوایی هم هشت. یه گوشش نمیشنوه و این عمل باعث گوشه گیری وی شده. و مشکل بعدی پدر و مادرم هستن که درک نمیکنن. جدایی ز اونها کمکی بهش نمیکنه/؟

    لینک به نظر

    • نقص عضو لزوما در سرنوشت و میزان بهبودی خواهر شما تاثیر چندانی نخواهد داشت ولی در مورد رابطه والدینتان با وی، به سرعت و صراحت نمی توان نظر داد. چرا که در برخی موارد حضور والدین و همکاریشان برای به حرکت در آوردن بیمار و حمایت صحیح از او لازم خواهد بود. بنابراین توصیه می کنم برای شناخت پیدا کردن راجع به بیماری خواهرتان و نیز نحوه برخورد صحیح با این موضوع به فرد متخصص مراجعه کنند. نهایتا در صورت صلاحدید پزشک مربوطه راجع به مستقل کردن خواهرتان تصمیم بگیرید.

     لینک به نظر