داداشی دارم که ۲۰ سالشه و مواد مخدر مصرف میکنه خودش گفته که گل و …


 • سلام خسته نباشید
  من ی داداشی دارم که ۲۰ سالشه و مواد مخدر مصرف میکنه خودش گفته که گل و موادی که خانواده حشیشن مصرف کرده و ی بارم ترامادول…ما خودمون از رفتارهایی که انجام داده تشخیص دادیم ۲ سالی هست که مصرف میکنه و اذر ماه امسال که این موضوع رو فهمیدیم سعی کردیم که مشکل دادشم رو حل کنیم …پیش یکی از آشناهامون فرستادیم که توna هست ولی اونا کمکی نکردن تازه بیشتر کاری کردن که سرکش تر بشه…ی مدت تو خونه زندانیش کردیم اوایل ی کم داد و فریاد کرد ولی ۲۰ روز تو خونه موند تو این مدت هم ی موقع هایی عصبانی میشد و دعوا میگرفت…حالا چند روز که گذاشتیم بره بیرون فک میکنیم مصرف میکنه…هر وقت میره بیرون چهرهش سیاه میشه…از حرفاش مشخصه میخواد ترک کنه ولی نمیتونه!!!با دوستاش میره بیرون ما هم نمیتونیم کاری کنیم:(نسبت به همه چی بی علاقه شده…همش میخواد بهونه جور کنه که راحت باشه بره بیرون و دنبال کارای خودش!!!البته ما همه آهنگای مخصوص و دوستاش رو قطع کردیم…خودش هم قبول کرد ولی بازم میره همون مکانا !همون دوستا!پیش روانپزشک هم بردیم ولی کاری نکردن 🙁 تو این مشکل گیر افتاده ولی نتونستیم کاری کنیم:(
  لطفا راهنماییم کنید
  موفق وشاد باشید 🙂

  لینک به نظر

  • با سلام و تشکر از تماس شما،

   مسئله مصرف مواد و اعتیاد در افراد با سن کم مشابه برادر شما مسئله ای پیچیده ای است که نوع برخورد مناسب به همراه صبر از اطرافیان را می طلبد. در بسیاری از موارد اگر هم ترک کامل از ماده خاصی صورت بگیرد، عنصر و یا مورد دیگری جایگزین ماده اولی خواهد شد. این که اعتیاد به عنوان یک نشانه بالینی در چه نوع ساختار ذهنی قرار گرفته و نوع ارتباط فرد با لذت جویی چگونه باشد نوع رفتار درمانی متفاوت خواهد بود. با توجه به همین نکته توصیه من به شما و خانواده محترمان این است که:

   فردی که از بقیه افراد خانواده به ایشان نزدیکتر است پای دردل او با صبر و آرامش نشسته و ببیند که ایشان چه می خواهد و چه هدفی هم در کوتاه مدت و هم بلند مدت دنبال می کند. بنابراین زندانی کردن فرد به نظر نمی رسد راه حل مناسبی در مورد برادر شما باشد. البته گذاشتن محدودیت مناسب توصیه می شود.

   بعد از این که اماده صحبت کردن بود به یک روانپزشکی که کار صحبت درمانی اعم از روانکاوی یا روان درمانی در خصوص مقوله اعتیاد انجام می دهد می توانید ارجاعش دهید. اینکه برادر شما بتواند ارتباط درمانی مناسبی با درمانگرش داشته باشد نیز بسیار مهم است.

   لطفا برای درک مقوله اعتیاد فراتر از آن چه در فرهنگ عموم جا افتاده است به مقاله ای که در این سایت منتشر کردم مراجعه کنید.

   با سپاس

   لینک به نظر