سلام خانم دکتر سعی کنید پاسخ ها رو همین جا قرار دهید زیرا که جواب خیلی ها میتواند باشد. تشکر …


 • با سلام خدمت شما
  پسری هستم ۳۳ساله و متاهل
  مشکلی که دارم اینه:
  در مواقع جلسه اداری و یا در موقع که می خواهم توی جمع حرف بزنم دچار مشکل میشم . به طوری که بدم گرم میشه و تپش قلب میگیرم و عرق می کنم و صدام هم میلرزه و اصلا نمی تونم مطلبی رو که حتی روش مسلط هستم هم ارائه بدم. و این موضوع باعث شده که نتونم از موقعیتهای که برام پیش میاد استفاده کنم. از جلسات فراری ام. تو تمام جلسات اگر کسی مستقیم بهم نگاه کنه بنده بدون اینکه حرفی هم بزنم خیس عرق میشم. اگر هم یه صحبت معمولی هم باشه بازم من کم میاوردم و نفسم در نمیامد.
  حتی توی جمع خانوادگی هم این مشکل رو دارم. خیلی خیلی دوست دارم مثل بقیه ادما راحت حرفمو بزنم و بحث کنم ولی متاسفانه علی رقم میل باطنی تپش قلب و عرق کردن و صدای لرزان منو منزوی کرده . به شدت از این موضوع ناراحتم . من نمی خوام اینجوری باشم. خیلی خودم تمرین کردم ولی تغییرات فیزیولوژیکی بدن من مانع میشه یعنی دست خودم نیست. مطمئن هستم که کار از اراده و باور گذشته.ضمنا توی شهر کوچکی هستم حتی این اظطراب مانع رفتن من به روانپزشک شده. نمی تونم برم میترسم. ….
  من باید دارو درمانی کنم. حالا خواهشی که دارم اینه که من چه داروهایی ر و باید مصرف کنم. تا حالم خوب بشه.
  با سپاس فراوان

  لینک به نظر

   • سلام خانم دکتر
    سعی کنید پاسخ ها رو همین جا قرار دهید زیرا که جواب خیلی ها میتواند باشد.
    تشکر

    لینک به نظر

    • ممنون از این که نظرتان را اعلام کردید. تصمیم گیری در مورد نحوه پاسخگویی به سوالات بنا به دلایل حرفه ای بوده که پاسخ ها در اینجا و یا به آدرس ایمیل فرستاده شوند. شرایط و فردیت هر شخصی در روانکاوی بسیار دارای اهمیت بوده و این رشته تخصصی با نوع رویکرد فروم ها و یا مجلات زرد که عموما دستور العمل کلی برای افراد در نظر می گیرند مشخصا متفاوت است.
     با سپاس

     لینک به نظر