نوروفیدبک چیست؟

همه روزه سوالی که از روانپزشکان مکرر پرسیده میشود این است :که ایا درمان غیر دارویی برای مشکل ما و یا فرزندمان وجود دارد؟

یکی از روشهای درمان غیر دارویی برای بعضی از اختلالات روش نوروفیدبک می باشد.این روش ابتدا در امریکا جهت درمان به کار برده شد .به دلیل اثرات ماندکار درمان و نداشتن عوارض جانبی قابل توجه این روش توسط سازمان غذا و دارو  امریکا یا همان FDAمورد تایید قرار گرفت.

درحال حاضر درمان نوروفیدبک در درمان طیف وسیعی از اختلالات شناختی و خلقی به کار میرود .ولی در مورد چند اختلال تاثیر به سزایی داشته و مورد تایید FDA است .این موارد شامل اختلال بیش فعالی و کمبود توجه (ADHD )اختلال یادگیری وسردردهای میگرنی ومشکلات اضطرابی و اختلال حافظه و مشکل تمرکز می باشد.

در این روش الکترود بر روی سر بیمار گذاشته می شود و امواج مغز به درمانگر نشان داده میشود .بیمار فعالیت مغز خود را به صورت تغییر یافته به شکل فیلم میبیند و هر چه عملکرد مغز بهتر باشد فیلم با کیفیت بهتری نمایش داده میشود .بنابراین مغز برای عملکرد بهتر شرطی میشود .بعد از چندین جلسه ۱۳۹۳۱۱۱۷۰۰۰۰۸۳_PhotoAبه طور اتوماتیک مغز با  خصوصیت جدید  کار می کند و در اینجا کار در مانی انجام شده است.

    ۹۴/۰۹/۱۸

    ۱۰:۲۴

    Last updated on


    به اشتراک بگذارید: