مخترع برتر جشنواره ژنو 2013


دکتر زهرا علیزاده ثانی، متخصص قلب و عروق،  متولد طبس می باشند. ایشان استادیار مرکز آموزشی ،تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی بوده و فوق تخصص تصویربرداری قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند.   کسب  ۲ مدال طلا با تائید اکثریت رای داوران ، دریافت دپیلم افتخار ژنو و دیپلم افتخار انجمن بین المللی علم و تکنولوژی روسیه به عنوان بالاترین رتبه علمی این همایش از افتخارات کسب شده دکتر زهرا علیزاده ثانی در این همایش بین المللی است.
به وسیله دستگاه  اختراع شده توسط ایشان و با روش های ریاضی و نرم افزاری، میزان تنگی عروق کرونر بیمار پیش بینی شده و نیاز بیمار قلبی به عمل آنژیوگرافی که یک عمل تهاجمی و پر هزینه است، مشخص می شود.

 لازم به ذکر است ؛ تا کنون فعالیتهای محدودی در این زمینه انجام شده است و بزرگترین کاری پیش از این صورت گرفت در مجموعه اطلاعات دانشگاه کالیفرنیا در سال ۲۰۱۱ انجام شد که سطح کمیت ، حساسیت و دقت به دست آمده خیلی پایینی داشت.

 نرم افزار طراحی شده با استفاده از روشهای پیچیده و پیشرفته ریاضی و فیزیکی در زمینه داده کاوی با دقت تشخیصی ۱۰۰درصد و حساسیت ۹۵ درصد طراحی شده و قابلیت استفاده در اورژانس ها ، کلینیک های سرپایی و حتی آمبولانس ها در زمان ویزیت اولیه بیمار را داراست

 علاوه برکادر پزشکی ، همه افرادی که اطلاعات اولیه از بیماری قلبی داشته باشند از جمله پرستاران و تکنسین های اورژانس می توانند با ارائه اطلاعات اولیه بیمار از جمله تاریخچه بیماری ، اطلاعات آزمایشگاهی ساده اولیه ، نوار قلب و اکو کاردیو گرافی به صورت آنلاین احتمال تنگی عروق و همچنین نیاز بیمار به بررسی های تشخیصی بیشتر را ارزیابی و دریافت کنند .

 استفاده از این نرم افزار که روشی ایمن، سریع ، کم هزینه و غیر تهاجمی است ، علاوه بر کمک به تشخیص سریعتر میزان شدت بیماری قلبی و عروقی از استفاده از روشهای پیشرفته از جمله آنژیوگرافی و جراحی های در زمانهای غیر ضروری جلوگیری و علاوه بر کاهش فشارهای روحی و جسمی به بیمار از هزینه های درمانی بیشتر نیز جلوگیری می شود

 

13/06/22

18:01


بروزرسانی در


به اشتراک بگذارید

سوال یا نظر خود را وارد کنید

تصویر (اختیاری) کمتر از 2M با فرمت JPG