محافظ شبانه یا همان night gaurd

◼محافظ شبانه(night gaurd) ✔استفاده از محافظ شبانه یا همان نایت گارد می‌تواند تاثیر قابل توجه بر کیفیت خواب و سلامت فرد داشته باشد. به این ترتیب لازم است فرد از محافظ شبانه برای اهداف زیر استفاده کند: ✅جلوگیری از فرسایش دندان‌ها: در صورتی که فرد در زمان خواب دندان‌های خود را به هم فشار داده…

◼محافظ شبانه(night gaurd)

✔استفاده از محافظ شبانه یا همان نایت گارد می‌تواند تاثیر قابل توجه بر کیفیت خواب و سلامت فرد داشته باشد. به این ترتیب لازم است فرد از محافظ شبانه برای اهداف زیر استفاده کند:

✅جلوگیری از فرسایش دندان‌ها:

در صورتی که فرد در زمان خواب دندان‌های خود را به هم فشار داده یا مشکل دندان‌قروچه داشته باشد، لازم است به منظور جلوگیری از فرسایش دندان‌ها، ایجاد ترک خوردگی و شکستگی، یا تحلیل و عقب رفتگی لثه از محافظ شبانه استفاده شود.

✅درمان یا کاهش درد فک:
استفاده از محافظ شبانه می‌تواند انقباض و گرفتگی عضلات فک را کاهش داده و این عضلات را ریلکس نماید. به این ترتیب فضای ایجاد شده بین دندان‌ها در هنگام قرار گرفتن این محافظ در دهان می‌تواند گرفتگی عضلات فک و مشکلات مفصل گیجگاهی را کاهش دهد.

✅کاهش مشکل صدا دادن فک:
صدا دادن فک یکی از مشکلات مفصل گیجگاهی است که امکان درمان کامل آن با استفاده از محافظ شبانه وجود ندارد. به هر حال محافظ شبانه می‌تواند باعث کاهش شرایط این مشکل شود.

✅درمان مشکلات مفصل گیجگاهی:
استفاده از محافظ شبانه می‌تواند به باز نگه داشتن دندان‌ها و نیز رفع قفل شدگی فک کمک کند. قفل شدگی فک اشاره به شرایطی دارد که مطابق آن میزان باز شدن دهان به خاطر اسپاسم عضلات به‌طور مشخص کاهش پیدا می‌کند.

✅محافظت از دندان‌ها در طول انجام فعالیت‌های ورزشی:
محافظ شبانه را می‌توان در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی که در هنگام انجام آن‌ها احتمال فشار دادن یا سایش دندان‌ها به یکدیگر وجود دارد نیز استفاده کرد. برای مثال در این رابطه می‌توان از ورزش‌های تنیس، دوچرخه سواری، گلف، تیراندازی و سایر ورزش‌های مانند آن نام برد.

✅کاهش استرس:
محافظ شبانه معمولاً زمانی مفید است که فرد در برخی موقعیت‌های خاص قرار گرفته و در نتیجه فشار وارد شده، بیمار دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهد. به این ترتیب استفاده از محافظ شبانه می‌تواند در هنگام رانندگی، ایجاد مشکلات شغلی و یا هرگونه فشار یا تنش در زندگی مفید باشد.

◼محافظ شبانه چگونه عمل می‌کند؟

محافظ شبانه حرکت آزادانه عضلات و ریلکس شدن آن‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. علاوه بر این محافظ شبانه می‌تواند دندان‌ها را از هم جدا نگه داشته و از سایش آن‌ها به یکدیگر جلوگیری کند. به این ترتیب با استفاده از محافظ شبانه فرد می‌تواند بدون ناراحتی یا مشکل تنفسی بخوابد. امروزه محافظ‌های شبانه در ظاهرها و اندازه‌های مختلف موجود بوده و با مواد گوناگون ساخته می‌شوند.
#نایت_گارد
☎۰۲۱_۲۲۸۹۹۱۵۶
✅با ما بی پروا بخندید.

    ۹۶/۰۹/۱۱

    ۱۹:۲۳


    به اشتراک بگذارید: