دهانشویه خوب

دهانشویه

#دهانشویه
✔موارد استفاده از دهانشویه:

دهانشویه‌ها به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ خوشبو کردن دهان، کمک به جلوگیری یا کنترل پوسیدگی دندان‌ها و جلوگیری یا کاهش میزان التهاب لثه‌ها (در مراحل مقدماتی بیماری لثه)، برخی از دلایل استفاده از بهترین دهان شویه هستند.
✔اجزاء اصلی تشکیل دهنده‌ی دهانشویه‌ها:

اجزاء اصلی تشکیل دهنده‌ی یک دهانشویه عبارتند از: آب، عوامل پاکسازی، عوامل طعم ‌دهنده، در برخی موارد مقدار جزیی الکل و عوامل رنگ دهنده. عوامل فعال دهانشویه‌ها بسته به نوع آن‌ها متفاوت خواهند بود، لیکن این مواد را می‌توان در چهار گروه کلی تقسیم‌بندی کرد:

عوامل ضد میکروبی، که مستقیماً برروی باکتری‌های دهان عمل می‌کنند و باعث کاهش پلاک‌های دندانی، کاهش شدت التهاب لثه و کنترل بوی بد دهان خواهند شد.

فلوراید، که ضایعات سطحی (پوسیدگی‌های دندان) که برروی مینای دندان ایجاد می‌شوند را ترمیم می کند و مقاومت دندان‌ها در برابر پوسیدگی را افزایش می‌دهد.
نمک قابض، که به عنوان اسپری خوشبو کننده‌ی دهان عمل می‌کند و بوی بد دهان را از بین می‌برد.
خنثی کننده‌های بو، که توسط ترکیبات شیمیایی غیر فعال‌کننده‌ی بو انجام می‌شود.

✔مزایای استفاده از یک دهانشویه‌ مناسب:
۱: دهانشویه‌حاوی فلوراید : فلوراید نخستین و بهترین ماده‌ای است که برای مقابله با پوسیدگی دندان می‌توان استفاده کرد قابل ذکر است که این قابلیت برای بازسازی پوسیدگی های عمقی( که فراتر از مینای دندان رفته و عاج درگیر است) هیچ کارایی ندارد و در این موارد نیاز به درمان توسط دندان پزشک می باشد. برای برآوردن نیازهای مختلف، این ماده با قدرت‌های متنوعی در دسترس خواهد بود. ‎
‎همچنین برای کاهش حساسیت در دندانهای حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲ :ممکن است دهانشویه‌ها حاوی اجزاء
ضد میکروبی (ضد عفونی کننده) باشند. این دسته‌ از دهانشویه‌ها برای مقابله با بیماری‌های لثه مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین قادر خواهند بود درد ناشی از التهاب لثه ی پوشاننده ی دندان عقل نهفته را نیز تسکین دهند. استفاده از این دهانشویه‌ها برای تمیز نگه داشتن دهان پس از کشیدن دندان و کاهش مشکلات مربوطه نیز مؤثر خواهد بود. کلر هگزیدین، نمونه‌ی استانداردی است که به عنوان یکی از بهترین دهانشویه‌های این دسته شناخته شده است و در ‎
صورتیکه قبل و بعد جراحی‌های دهانی مورد استفاده قرار گیرد، در کمک به روند بهبودی بسیار مؤثر خواهند بود.
دهانشویه‌ها برای افرادی که موقتا عمل**
مسواک زدن برای آ‌ن‌ها دشوار است، به عنوان مثال زمانی که فرد از براکت‌های ارتودنسی ثابت استفاده می‌کندو در روزهای اول پس از جراحی، می‌توانند در حفظ بهداشت دهان و دندان مفید واقع شوند.

دندانپزشکی دکتر نیلوفر داودپور
⬅️ارائه خدمات ترمیمی،اطفال,درمان ریشه
شریعتی،قبا پ۱۰ ☎️ ۰۲۱۲۲۸۹۹۱۵۶

http://www.doctop.ir/members/nilood64/

    ۹۶/۱۲/۲۰

    ۰۹:۵۸

    Last updated on


    به اشتراک بگذارید: