#درد_فک

#درد_فک
علت های درد فک و درمان آن:
تعدادی از مشکلات هستند که می توانند باعث درد فک شما شوند که برخی از آن ها شامل شکستگی یا قرارگیری نامناسب فک، آرتروز،اعمال ارتودنسی برای درمان بعضی مشکلات فکی ،عفونت یا التهاب در ناحیه دندانهای خلفی و… که مثال های رایج در این حوزه می باشند. درد فک پایین همچنین می تواند در نتیجه اعتیاد به جویدن آدامس یا گاز گرفتن ناخن یا نشانه ای از وجود مشکلات جدی تر همچون حمله قلبی یا آنژین باشد. اما مشکلات “مفصل فک “(یا TMJ) معمول ترین علت درد فک می باشد. این مشکل معمولاً در نتیجه دندان قروچه در زمان خواب یا هنگام استرس و فشار عصبی ایجاد می شود.
درمان درد ناشی از اختلال در عملکرد مفصل فک که برای جلوگیری از ایجاد التهاب، مشکلات هنگام جویدن و محدودیت در حرکات فک لازم و ضروری است، در ابتدا با روش های محافظه کارانه و بدون عمل جراحی شروع می شود. انجام عمل جراحی به دلیل وجود عوارض احتمالی فراوان ،به عنوان آخرین درمان پس از اطمینان از اثر بخش نبودن سایر درمان ها انتخاب می شود . بسیاری از روش های درمانی مطرح شده در این مبحث ،زمانی بهترین نتیجه را دارند که به صورت ترکیبی استفاده شوند.
برخی درمان های پایه و محافظه کارانه :
استفاده از کیسه های آب گرم
داشتن رژیم غذایی نرم
خوردن داروهای ضد التهاب
استفاده از محافظ شبانه (نایت گارد)
اجتناب از حرکت دادن و باز کردن زیاد فک حین خمیازه کشیدن و جویدن غذا
اصلاح وضعیت قرارگیری فک (برای مثال چانه خود را برای استراحت روی دست ها قرار ندهید یا تلفن را بین شانه و گوش خود نگیرید.)

☎۰۲۱۲۲۸۹۹۱۵۶

✅با ما بی پروا بخندید.

    ۹۶/۰۹/۲۵

    ۱۷:۲۹

    Last updated on


    به اشتراک بگذارید: