تست ورزش

تست ورزش

#تشخیص #تست_ورزش پارت ۱ تست ورزش با بررسی تأثیر ورزش بر قلب بیماری های قلبی را آشکار و میزان سلامت قلب را تعیین میکند. #تست_ورزش یکی از مهم‌ ترین روش‌ های بررسی #انسدادی_عروق_کرونر است. حین #تست_ورزش نیاز عضلات به خون رسانی افزایش می یابد؛ در نتیجه قلب مجبور است تندتر و قوی تر ضربان بزند….

#تشخیص

#تست_ورزش پارت ۱

تست ورزش با بررسی تأثیر ورزش بر قلب بیماری های قلبی را آشکار و میزان سلامت قلب را تعیین میکند.

#تست_ورزش یکی از مهم‌ ترین روش‌ های بررسی #انسدادی_عروق_کرونر است.

حین #تست_ورزش نیاز عضلات به خون رسانی افزایش می یابد؛ در نتیجه قلب مجبور است تندتر و قوی تر ضربان بزند. به این ترتیب هنگام #تست_ورزش خود قلب از همه اعضای بدن فعال تر بوده و “نیاز به خون‌ رسانی بیشتری” دارد.

در یک قلب سالم رگ‌ های کرونری می ‌توانند جوابگوی این نیاز افزایش یافته باشند، اما زمانی که رگ‌ های کرونری دچار “تنگی و انسداد” هستند از عهده ی این کار بر نمی ‌آیند و قلب دچار کمبود خون‌ رسانی و کمبود اکسیژن شده و متعاقب آن دچار “درد” می‌ شود. در تست ورزش پزشک با ارزیابی تغییرات #نوار_قلب فشار خون و ضربان قلب بیماری شما را تشخیص می دهد.

از تست ورزش قلب برای تشخیص

#انسداد_عروق_کرونر

تعیین ظرفیت و توانمندی قلب در بیماریهای مختلف قلبی و ریوی

تعیین سطح فعالیت مجاز و تجویز نسخه #بازتوانی_قلبی* در بیماران با سابقه #سکته_حاد_قلبی، مبتلایان به بیماریهای دریچه ایی و مبتلایان به #نارسایی_قلب

کمک به تشخیص #آریتمی(اختلالات ضربان قلب) بررسی اثر داروهای مورد استفاده برای #آریتمی استفاده می شوند.

📌همچنین منابع علمی توصیه میکنند که “بیماران دیابتی و پرخطر”حتی در صورت نداشتن علامت نیز به صورت دوره ایی برای تشخیص #انسداد_عروق_کرونر تحت تست ورزش قرار گیرند.

📌در افراد بدون سابقه ورزش که تصمیم به شروع “ورزش جدی”دارند نیز #تست_ورزش برای تشخیص بیماریهای پنهان و سطح ورزش مجاز در شروع کمک کننده است.

📚وقتی فرد دچار #حمله_قلبی یا سایر علایم #انسداد_عروق_کرونر می‌شود ممکن است #نوار_قلب در شرایط معمول تغییری را نشان ندهد، در این موارد #تست_ورزش به تشخیص کمک میکند. به عبارت دیگر #تست_ورزش “تغییرات نهفته نوار قلب” را آشکار می‌سازد. .

    ۹۶/۰۶/۲۵

    ۰۰:۵۵


    به اشتراک بگذارید: