تاثیر رابطه جنسی سالم در سلامت بدن و زیبایی پوست

فواید رابطه جنسی سالم

دانشمندان دلایل زیادی را مطرح کرده اند که نشان می دهد رابطه زناشویی فقط یک کار روتین لذ ت بخش نیست، بلکه در طول این رابطه هورمون هایی در بدن زن و مرد آزاد می شوند که می توانند در بالا بردن سطح سلامت عمومی شان بسیار مفید باشند.

اگر زمان و پول زیادی را صرف درمان های زیبایی می کنید، خوب غذا می خورید، خوب ورزش می کنید و همه اینها را در جهت سلامت و زیبایی انجام می دهید، بد نیست بدانید که راه های آسان تری هم وجود دارد که هم هیجان انگیز است، همه طبیعی است و هم بی هزینه است. بهتر است بدانید که رابطه جنسی باعث تقویت زیبایی در شما می شود. در اینجا برخی از دلایل این ادعا را می خوانید. 

درخشان می شوید

با رابطه جنسی پوست و موی شما درخشان تر می شود. استروژن که منجر به موهای سالم و پوست شفاف می شود با رابطه جنسی مکرر افزایش پیدا کرده و منجر به تولید کلاژن بیشتر می شود که پوست را انعطاف پذیر نگه می دارد.

 

جوان می مانید

رابطه جنسی منظم و مداوم باعث می شود نگاه شما جوان بماند. با اینکه این شعار زیاد شنیده می شود که زیبایی درونی است اما می توان گفت افرادی که رابطه جنسی سه بار یا بیشتر در هفته را تجربه می کنند، نگاه و صورت جوان تری دارند. 

 

با افسردگی خداحافظی می کنید

در اوج لذت جنسی شما سروتونین آزاد می کنید که یک ناقل عصبی بوده و در تنظیم خلق و خوی شما و احساس خوشحالی و شادی اثربخش است. به همین دلیل گفته می شود رابطه جنسی اثرات ضد افسردگی داشته و ایمنی بدن را افزاش می دهد. 

 

سینه ها افزایش سایز پیدا می کند

در هنگام رابطه جنسی ۲۵ درصد از سینه متورم می شوند و ارتفاع نوک سینه کمی افزایش پیدا می کند. به همین دلیل رابطه جنسی می تواند یکی از راه های افزایش سایز سینه باشد. 

 

استرستان کم می شود

در نقطه اوج لذت جنسی دوز زیادی از اکسی توسین منتشر می شود. اکسی توسین باعث از بین رفتن کورتیزول می شود که هورمون استرس است. بسیاری از ما در زندگی شهری با کورتیزول بالا زندگی می کنیم. رابطه جنسی منظم و مداوم می تواند شما را تا حدودی از این استرسها دور نگهدارد. 

 

شکمتان صاف می شود

افزایش کورتیزول در سیستم بدن شما منجر به بزرگ شدن شکمتان می شود و اینجاست که اکسی توسین می تواند باعث کاهش کورتیزول شود. ۳-۲ کیلویی که از اطراف شکمتان ناپدید شده، مدیون رابطه جنسی به موقع و ارگاسم است. 

 

بهتر می شوید

در اوج لذت جنسی تمام مواد شیمیایی که احساس خوبی به شما می دهد، آزاد می شود. دوپامین میل جنسی شما را افزایش می دهد، اکسی توسین شما را آرام، صبور و مهربان می کند. تستوسترون هم باعث می شود در کارهایتان بهتر عمل کنید. اندورفین هم استرس شما را کاهش داده و باعث می شود احساس وجد بیشتری کنید. بنابراین چه چیزی از رابطه جنسی بهتر، برای آرامش. 

 

سلامت تان را تکمیل می کند

رابطه جنسی فقط برای شکمتان مناسب نیست و برای تمام بدنتان مفید است. ضربان قلب و فشار خون شما بهتر شده و می تواند کالری بسوزاند. رابطه جنسی معادل یک کلاس یوگای قوی عمل می کند. علاوه بر این ارگاسم باعث القا تولید فنیل اتیل آمین می شود. این ترکیب درخشان شادی، اعتماد به نفس، تمرکز و محدودیت اشتها را افزایش می دهد. 

 

اعتماد به نفستان افزایش می یابد

افرادی که می دانند چه می خواهند جذابترند. مطالعات انجام شده در مغز نشان داده است رابطه جنسی و مدیتیشن نقاط مشابهی ا در مغز روشن می کنند. بنابراین همان منافعی که با مدیتیشن عایدتان می شود را می توانید در رابطه جنسی نیز دنبال کنید.

 

دکتر رقیه عمرانی سایکولوژیست

 

    ۹۶/۱۲/۱۴

    ۱۲:۰۶

    Last updated on


    به اشتراک بگذارید: