اختلال نعوظ


dr.nejat:

مرکزجنسی و زوج دکتر نجات:

#اختلال_جنسی #اختلال_نعوظ_مردان یکی از اختلالات جنسی در مردان اختلال در تحریک آلت جنسی و نگه داشتن آن در زمان ارتباط جنسی می باشد و اگراین حالت بیشتر از ۳ ماه طول بکشد حتما نیاز به درمان سریع دارد.

هر مردی بعد از تحریک دچار نعوظ یا همان کشیدگی آلت می شود که معمولا تا پایان ارتباط جنسی می تواند این حالت را حفظ کند و بعد از آن به انزال برسد ولی گاهی مردان از شل بودن آلت یا عدم نعوظ شکایت دارند که البته بیشتر در سنین بیشتر از ۴۰ سال می باشد. سوالی که مطرح است این است چه عواملی در نعوظ موثر است؟

۱.هورمونهای جنسی از جمله تستوسترون ۲.اعصاب که از ناحیه کمر و لگن وارد آلت می شودباعث تحریک می شوتر

۳. رگهای خونی که باید پر از خون شوند تا نعوظ صورت گیرد

۴.عضلات ناحیه لگن که به خوبی منقبض شوند و استخوان های لگن اگر هر کدام از این موارد مشکل پیدا کند نعوظ دچار اختلال می شود از عوامل موثر بر هورمونها و دیواره رگها و اعصاب ناحیه موارد زیر می باشد سن بیشتر از ۴۰ سال چربی بالا.دیابت فشارخون.بیماری تیرویید.عفونتها.بیماری قلبی.وزن زیاد.سیگار و مشروبات و مواد مخدر .کبد چرب .مشکل پروستات و ادراری.جراحی لگن.آرتروز و آرتریت استخوان لگن.دیسکها کمری. و تمام بیماریهای مزمن که فرد دچار آن می شود مورد دیگر اضطراب و استرس و افسردگی می باشد. و درنهایت رابطه بین زوج و عدم اموزش مهارتهای جنسی مراجعه با این اختلال باید کامل بررسی شود و آزمایشات لازم داده شود و درمان بیماریها صورت گیرد و در مرحله بعد تحت درمان دارویی به مدت ۳ ماه قرار گیرد و جهت تقویت عضلات لگن و بهبود خونرسانی آلت باید ۱۰ جلسه تحت بیوفیدبک که نوع دستگاه بازتوانی عضلات است قرار گیرد و همچنین آموزشهای لازم جهت مهارتهای جنسی و کنترل اضطراب دریافت کند البته یوگادرمانی و اصلاح تغذیه و روش زندگی برای این افراد لازم می باشد

 

#دکتر_مهری_نجات #متخصص_روانپزشک #سکستراپیست_زوج_درمانگر @dr_psy_nejat 021 88043717


    به اشتراک بگذارید