بیش فعالی

اختلال بیش فعالی کم توجهی یکی از اختلالات شایع در کودکان است که در پسرها شایعتر از دخترهاست .با نزدیک شدن به شروع سال تحصیلی  مشکلات این بچه ها بیشتر به چشم می اید .نه تنها نشستن سر کلاس برای این بچه ها مشکل است بلکه تمرکز بر روی مطالب درسی هم سخت است در نتیجه به دلیل سر و صدا و جابه جا شدن سر کلاس مرتبا تنبیه میشوند از طرفی به دلیل نمرات کم بین سایر دانش اموزان به عنوان شاگرد تنبل شناخته شده و دائما تمسخر میشوند .نتیجه اینکه اعتماد به نفس این کدوکان پایین امده و گاهی با رفتارهای منفی مثل کتک کاری یا خراب کاری درصدد انتقام بر می ایندکه این هم اوضاع را بدتر می کند .

درمان این بیماری با داروهایی مثل ریتالین موفقیت امیز بوده است اما بعضی از خانواده ها از عوارض دارو نگران هستند .

درمان موثر و جدیدی که مورد تایید سازمان دارو و غذای امریکا هم قرار گرفته درمان با نوروفیدبک است .در این روش کودک برای ۱۰ نا ۳۰ جلسه تحت درمان قرار می گیرد .به این ترتیب که توسط مشاهده یک برنامه کامپیوتری ،عملکرد مغزی انها بهبود میابد.چون در این روش هیچ عوارضی متوجه فرد نیست و تاثیر بسزایی در درمان دارد بسیار مورد توجه است.

  تصویر پروفایل نویسنده:دکتر مطهره میردامادی
  پروفایل داک تاپ
  گفتگو با دکتر مطهره میردامادی
  سایر مقالات دکتر مطهره میردامادی

  کانال تلگرام بهترین پزشکان ایران | داک تاپ

  کانال تلگرام بهترین پزشکان ایران | داک تاپ

  بستن
  تبلیغات:

  داک تاپ از تمامی علاقه مندان به بازاریابی و تولید محتوی بصورت تمام وقت و یا پاره وقت-دورکاری دعوت به همکاری می کند. جهت فرستادن در خواست خود به این صفحه مراجعه بفرمایید.

  کار پاره وقت در داک تاپ

  همکاری با داک تاپ