گوارش

بهترین پزشکان گوارش ایران

انجمن متخصصين گوارش وکبد ايران از سال 1388 اقدام به انتخاب سه پزشک نمونه گوارش کشور در زمينه هاي پژوهش، آموزش و خدمات به بيمار نموده است. امسال نیز پزشکان برتر گوارش در سال 1391 انتخاب و از ایشان تقدیر به عمل آمد. دکتر شاهین مرآت با بیان اینکه هر سال تعدادی از پزشکان برتر…

انجمن متخصصين گوارش وکبد ايران از سال 1388 اقدام به انتخاب سه پزشک نمونه گوارش کشور در زمينه هاي پژوهش، آموزش و خدمات به بيمار نموده است. امسال نیز پزشکان برتر گوارش در سال 1391 انتخاب و از ایشان تقدیر به عمل آمد.

دکتر شاهین مرآت با بیان اینکه هر سال تعدادی از پزشکان برتر این حوزه معرفی می‌شوند، افزود: در بخش پژوهش دکتر سید موید علویان، در بخش آموزش دکتر حافظ تیرگر فاخری و در بخش درمان بیماران دکتر سیدحسین میرمجلسی برترین پزشکان هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در این کنگره یک سمپوزیوم دارویی نیز برگزار می‌شود، افزود: دو کارگاه آندوسکوپی و فایبرواسکن در بیماریهای گوارش و کبد برگزار می شود.وی ادامه داد: تاکنون 215 مقاله دریافت شده است که از میان آنها 192 مقاله قابل بررسی و در نهایت 148 مقاله برای ارائه به صورت پوستر قبول شدند.

دبیرعلمی کنگره بین المللی گوارش با بیان اینکه امسال تمرکز ما بر روی بیماریهای کبدی بود، افزود: از هشت تا 10 آذرماه جلساتی طی سه روز با این عنوان برگزار شده است.به گفته دکتر مرآت در این کنگره از کشورهای آمریکا، انگلستان، هلند، سوریه و استرالیا نیز سخنرانی‌هایی انجام شد.

دکتر رضا ملک زاده رییس کنگره بین المللی گوارش و کبد در این نشست اظهار کرد: رشته گوارش از نظر تولید علم نسبت به گذشته رشد فزاینده‌ای داشته و کیفیت مقالات ارائه شده نیز بسیار بهتر شده است.به گفته وی، 70 درصد مباحث کنگره مربوط به بیماری‌های کبد و تنها 30 درصد مباحث در حوزه بیماریهای گوارشی است.

رییس پژوهشکده کبد و گوارش ایران با بیان اینکه بیماری چاقی یکی از شایع‌ترین و اساسی‌ترین مشکلات جامعه ما است، افزود: علت اصلی بسیاری از بیماری‌های قلبی – عروقی که منجر به مرگ و میر می‌شوند بیماری چاقی و کبد چرب است که در پی آن می‌آید.  هدف از برگزاری این کنگره فراهم کردن فضایی برای به روز کردن اطلاعات بود.

۹۲/۰۴/۱۶

۱۸:۰۹


به اشتراک بگذارید:

پاسخ دهید