بایدها و نبایدهای تاتو

در تاتوهایی آرایشی به نکات زیر باید توجه نمود:

  1. فردی که اقدام به تاتو می کند باید بداند که ازبین بردن تاتو کار ساده ای نیست پس اگر احتمال می دهد که مدتی بعد از انجام آن پشیمان می شود ، بهتر است از ابتدا اقدام به این کار نکند.
  2. به استریل بودن سوزن و وسایل انجام تاتو اطمینان داشته باشد، چون راه انتقال بیماریهای عفونی می تواند از طریق همین سوزنها باشد .
  3. در صورت وجود بیماریهای پوستی نظیر پسوریازیس ، لیکن پلان و ویتیلیگو ، اقدام به تاتو نشود زیرا احتمال ایجاد ضایعات پوستی این بیماریها در محل تاتو شده ، زیاد است.
  4. از رنگهای ساده و قابل پاک شدن با لیزر مانند آبی یا سیاه استفاده شود واز طراحی های با رنگهای قرمز وسبز و رنگهای ترکیبی حتی المقدور استفاده نشود .
  5. جهت پاک کردن تاتو از روشهایی مانند استفاده از اسید (بخصوص در نواحی بازو) مطلقا استفاده نشود زیرا باعث ایجاد کلویید(گوشت اضافه) و دردسرهای بدنبال آن خواهد شد .
  6. به هیچ وجه از تاتوی مجدد با رنگهای کرم وسفید جهت پوشاندن  تاتوی قبلی استفاده نشود، زیرا با این کار شانس پاک شدن با لیزر هم کم می شود .
  7. پاک کردن تاتو با لیزر یک کار تخصصی بوده پس در مراکز تخصصی پوست باید انجام شود .

تصویر پروفایل نویسنده:محسن فیاض
پروفایل داک تاپ
گفتگو با محسن فیاض
سایر مقالات محسن فیاض

کانال تلگرام بهترین پزشکان ایران | داک تاپ

کانال تلگرام بهترین پزشکان ایران | داک تاپ

بستن
تبلیغات:

داک تاپ از تمامی علاقه مندان به بازاریابی و تولید محتوی بصورت تمام وقت و یا پاره وقت-دورکاری دعوت به همکاری می کند. جهت فرستادن در خواست خود به این صفحه مراجعه بفرمایید.

کار پاره وقت در داک تاپ

همکاری با داک تاپ