آمار شکایت از تخلفات پزشکی پایین‌تر از میانگین جهانی

در سال گذشته نزدیک به 4‌هزار و سیصد مورد شکایت داشتیم که در دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور ثبت شد. علی فتاحی، معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: شکایت از کادر درمانی در تمام دنیا وجود دارد چون مرز بین عوارض ایجاد شده با مرز بین قصور و کوتاهی، بسیار به هم نزدیک است.

به گزارش مهر، فتاحی افزود: در کشور ما میزان شکایت‌های مردمی از کادر پزشکی که به دادگاه‌ها و نظام پزشکی مراجعه می‌کنند، در مجموع یک‌دهم درصد است و این به خاطر اقدامات بیمارستانی و پزشکان است که آمار شکایت از تخلفات پزشکی را پایین‌تر از میانگین جهانی نگه داشته است.

وی با عنوان این مطلب که شکایت به عوامل گوناگونی بستگی دارد و فقط این نیست که به اقدام درمانی ربط دهیم، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به 4 هزار و سیصد مورد شکایت داشتیم که در دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور ثبت شد.

به گفته معاون انتظامی سازمان نظام‌پزشکی، از میزان شکایت‌هایی که در دادسرای جرایم پزشکی و دادسرای انتظامی نظام پزشکی گزارش می‌شود، بین 35 تا 40 درصد از پزشکان محکوم می‌شوند. یعنی اینکه گروه کارشناسی به این جمع‌بندی می‌رسد که یک کوتاهی در روند رسیدگی به بیمار انجام شده باشد که می‌تواند شامل موارد گوناگونی باشد.

اضافه کردن یک نظر

 

کانال تلگرام بهترین پزشکان ایران | داک تاپ

کانال تلگرام بهترین پزشکان ایران | داک تاپ

بستن
تبلیغات:

داک تاپ از تمامی علاقه مندان به بازاریابی و تولید محتوی بصورت تمام وقت و یا پاره وقت-دورکاری دعوت به همکاری می کند. جهت فرستادن در خواست خود به این صفحه مراجعه بفرمایید.

کار پاره وقت در داک تاپ

همکاری با داک تاپ